* Ben ve Hayata Bakışım      * Makalelerim      * Bana Ulaşın (Kontak - İrtibat )
TATİL İLİŞKİLER
İNSANLAR RENKLİLİKLER
SAĞLIK TOPLUM
SANAT DİĞER

* Tatil Mekanları

* Gizli Cennetler

* Kişiye Özel Tatil ve Rehberlik


* Sosyal İlişkiler

* Kişisel İlişkiler

* Evlilik ve İdeal Eş

* Aile Kavramı

* Duygular


* Kadınlar

* Erkekler

* İnsan Yaşamındaki İlkler

* Takıntılar ve Uğurlar

* Gençlik ve Genç Nesil


* Zevkler , Renkler , Farklılıklar

* Sahiplenmek ve Sahiplenilmek

* Bdsm

* Cinsellik

* Eskiye Özlem


* Sağlıklı Yaşam

* Doğal Yaşam

* Spor

* Vücut Bakımı ve Önemi

* Çeşitli Rahatsızlıklar

* Uyku ve Uyumak

* Yemek Kültürü

* Kilo Verme Yoları

* Kilo Alma Yolları

* Alkol

* Sigara

* Masaj


* Toplum ve İnsanlar

* İnsan Kişilik Rolleri

* Yöneticilik

* Tuvalet Kültürü

* Argo ve Küfür

* Savurganlık ve Toplum

* Para ve Toplum

* İnsan Yaşam Sitilleri

* Toplum ve Şiddet

* Giyim Kuşam ve Toplum

* Sanal Ortam

* Eğitim Kavramı

* Manevi Değerler


* Dans

* Müzik Zevki

* Şairler ve Şiir Yazarları

* Sanat

* Tasarım

* Yazarlık

* Okumak

* Koleksiyon Yapanlar

* Şarap ve Şarap felsefesi


* Burçlar

* Hayvan Beslemek

* Zaman Kavramı

* Arınma

* Özel Meziyetler

* İnsan Vücudunun İncelikleri

* Tüyler ve Kıllar

* Çiçekler ve Anlamı

* Yörükler ve Yörük Kültürü


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boşalma , Orgazm nedir ? Kadın nasıl boşalır , Erkek nasıl boşalır ?


* Cinsel bilgiler  * Cinsel sorunlar * Cinsel bilgisizlik * Cinsel uyarı * Cinsel fanteziler * İlk gece korkusu

* Boşalma nedir ? * Boşalma sorunu Erken boşalma * Cinsel korunma * Öpüşmek * Ten uyumu nedir ?

* Göğüs - Meme Kızlık Zarı   * Regl - Aybaşı * Penis nedir ? * Vajina nedir ? * Menepoz nedir ?

* Hamilelik  * Mastürbasyon nedir ? * Bisexual nedir ?  * Lezbiyen nedir ? * Gay Nedir * Swingers nedir ?

* Bekaret kemeri ( erkek ) * Bekaret Kemeri ( Kadın ) * Genital Dövme * Genital piercing * Cinsel Pozisyonlar


Kadınlarda orgazmı, süreçlerini ve sonrasını tanırsak yaşadığımız seksten daha fazla zevk alabiliriz.

Kadınların çoğunluğu yaşayamadığı orgazmdan veya zevk alamadığı seksten şikayetçidir. Cinsel ilişki esnasında uyarılmadan orgazma kadar giden süreci daha iyi tanımak, bu hazzı yaşamak için atılacak ilk ve önemli bir adım.

Orgazm nedir?
Orgazm, tam olarak, çeşitli cinsel uyaranlarla beynin uyarılması şeklinde başlayan ve uyaranların etkisiyle kişide hem bedensel hem de ruhsal olarak algılanan bir histir. Orgazm oluşumu için en önemli uyarıcı cinsel ilişki gibi dokunsal olanlardır. Ama sadece görsel veya işitsel uyaranlarla orgazm olunması da bazı kadınlarda rastlanabilen bir durumdur.

Kadınlarda orgazm

Bu konuda yapılan araştırmalar kadında cinsel uyarılmayla başlayan ve orgazm ile sonuçlanan sürecin dört ayrı evreye bölünebileceğini saptanmış. Bu süreci daha iyi anlarsak, kendimizi bu konuda daha iyi tanır ve hem daha kolay orgazm yaşar, hem de yaşadığımız cinsel ilişkiden daha fazla haz alırız.

Bu sürece göre kadın cinsel ilişki esnasında aşağıdaki evrelerden geçiyor:
 
  • Uyarılma Evresi
  • Plato Evresi
  • Orgazm Evresi
  • Çözülme Evresi

Kadın fiziksel veya psikolojik olarak uyarıldığında ortaya çıkan durum cinsellik arzusudur. Eğer bu arzu engellenmezse tüm bedende cinselliğe hazırlık için değişimler başlar. Kadının vajinal salgıları, cinsel uyaranın başlamasıyla saniyeler içinde belirgin olarak artar, vajina girişindeki diğer salgı bezleri faaliyete geçer. Klitoris ve dudaklarda büyüme ve şişme, göğüs bölgesinde ve memelerde kızarma meydana gelir. Genital sistemdeki bu değişikliklerin genel amacı ise kadının bedensel olarak cinsel ilişkiye hazırlanmasını sağlamaktır.

Kadında bu evrede kalp atışları hızlanır ve solunum sayısı artar, kan basıncı yükselir. Vücuttaki kas grupları kasılmaya başlar. Memeler ve meme uçları da büyüyerek daha belirgin hale gelir. Bazı kadınlarda yüzde, boyunda ve göğüste kızarmalar oluşur.

Uyarılma evresinde cinsel gerginlik ve erotik duygular yoğunlaşır. Cilt değişiklikleri daha belirgin hale gelir, memeler ve meme uçları daha fazla dikleşir. Dudaklar da daha çok şişerek koyu kırmızı bir renk alırlar. Vajinanın alt kısmı şişip kalınlaşmaya başlar. Vajinanın üst kısmında genişleme ve uzama meydana gelir. Yeterli uyaran olduğunda bu dönem orgazmla son bulur.

Plato evresi ise cinsel ilişkinin en aktif dönemlerinden biridir. Uyarılmayla başlayan cinsellik dürtüsü ve takip eden cinsellik dışavurumu bu evrenin sonunda orgazmla sonuçlanır. Bu evrede orgazma yaklaşıldıkça bir önceki evrede büyümüş olan klitorisin küçülme başladığı görülür. Bu küçülme, orgazmın yaklaştığını gösteren önemli bulgulardan biridir.

Orgazm evresi, önceki evrelerde ‘artmış olan gerginliğin boşaltılması’ şeklinde tarif edilebilir. Orgazm esnasında vajina, anüs ve bölge kaslarında istemsiz ve şiddetli kasılmalar söz konusu olur. Bu kasılmalar dört saniye sürebilecekleri gibi, 15 saniye kadar da sürebilirler. Ardından rahimde kasılmalar ortaya çıkar ve tüm bu kasılmalar kadının orgazm hissi yaşamasını sağlar.

Orgazm esnasında kadın vücudu adeta kaskatı kesilir. Kalp hızı, solunum hızı ve kan basıncı yüksek seyretmeye devam ederler. Kadınların çoğu bu aşamada bel bölgesinde, beyinlerinde ve genital bölgelerinde değişik bir karıncalanma hissinden bahsederler.

Orgazm sonrası
Orgazm sonrası erkeklerde oluşan ve cinsel uyaranlara kayıtsız kalınan; yani yeni bir cinsel ilişkiye başlamanın mümkün olmadığı dönem, kadınlarda genelde görülmez. Eğer görülüyorsa da genelse çok kısadır. Dolayısıyla kadınlar üst üste orgazm yaşayabilirler.

Orgazm sonrasında çözülme evresi devreye girer. Burada da uyarılma evresinde biriken tüm gerginlik kaybolur. Kişi beyinden orgazm esnasında salgılanan mutluluk hormonlarının etkisiyle gevşer ve kendini iyi hisseder. Değişiklikler yavaş yavaş yok olur ve vücut baştaki haline geri döner.