* Ben ve Hayata Bakışım      * Makalelerim      * Bana Ulaşın (Kontak - İrtibat )
TATİL İLİŞKİLER
İNSANLAR RENKLİLİKLER
SAĞLIK TOPLUM
SANAT DİĞER

* Tatil Mekanları

* Gizli Cennetler

* Kişiye Özel Tatil ve Rehberlik 


* Sosyal İlişkiler

* Kişisel İlişkiler

* Evlilik ve İdeal Eş

* Aile Kavramı

* Duygular


* Kadınlar

* Erkekler

* İnsan Yaşamındaki İlkler

* Takıntılar ve Uğurlar

* Gençlik ve Genç Nesil


* Zevkler , Renkler , Farklılıklar

* Sahiplenmek ve Sahiplenilmek

* Bdsm

* Cinsellik

* Eskiye Özlem


* Sağlıklı Yaşam

* Doğal Yaşam

* Spor

* Vücut Bakımı ve Önemi

* Çeşitli Rahatsızlıklar

* Uyku ve Uyumak

* Yemek Kültürü

* Kilo Verme Yoları

* Kilo Alma Yolları

* Alkol

* Sigara

* Masaj


* Toplum ve İnsanlar

* İnsan Kişilik Rolleri

* Yöneticilik

* Tuvalet Kültürü

* Argo ve Küfür

* Savurganlık ve Toplum

* Para ve Toplum

* İnsan Yaşam Sitilleri

* Toplum ve Şiddet

* Giyim Kuşam ve Toplum

* Sanal Ortam

* Eğitim Kavramı

* Manevi Değerler


* Dans

* Müzik Zevki

* Şairler ve Şiir Yazarları

* Sanat

* Tasarım

* Yazarlık

* Okumak

* Koleksiyon Yapanlar

* Şarap ve Şarap felsefesi


* Burçlar

* Hayvan Beslemek

* Zaman Kavramı

* Arınma

* Özel Meziyetler

* İnsan Vücudunun İncelikleri

* Tüyler ve Kıllar

* Çiçekler ve Anlamı

* Yörükler ve Yörük Kültürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kol kılları , erkek kol kılları , bayan kol kılları - tüyleri           :* Vücut Tüyleri - Kılları     * Saç Ekimi    * Kol Tüyleri - Kılları   * Bacak Tüyleri - Kılları

* Genital bölge , bikini bölgesi  kılları , tüyleri ve temizleme estetiği  Erkek gibi siyak kalın kıllları olan kadınlar bana özellikle çok itici geliyor , ama onun aksine sarı tüyleri olan kadınlar ise oldukça çekici geliyor , birde kol kıllarını aldıkları zaman dokununca oldukça itici oluyor kadınlar ya prüzsüz almalılar yada hiç dokunmamalılar ... yine aynı şeyi diyeceğim kadında sadece kıl tüy saçları ve kaşları olmalı bunun dışında bir tane bile kıl tüy olmamalı kadında ... benim görüşüm bu ...   MasterAnt

 

 

Koyu renk olmadığı süresince pek sıkıntı teşkil etmez.Kol kıllarından kurtulmak için sir ağda şeker ağda ve epilatör en kesin çözüm jiletten mutlaka uzak durulması gerekir.

Kol Lazer Epilasyonu

Özellikle kadınlar bazen de erkekler kol bölgesindeki kıllardan rahatsızlık duyabilirler. Buradaki kıllardan kurtulmak için ağda, traş, iğneli epilasyon gibi klasik yöntemler kullanılabilmektedir. Fakat klasik yöntemlerin kullanımında bazı sıkıntılar olmaktadır. Lazer uygulamaları son yıllarda bu bölgede ön plana çıkmış ve tercih edilmektedir.

İğneli epilasyon uygulaması bu bölge için zor uzun süren ve yan etki ihtimali fazla olan bir yöntemdir. İğneli epilasyon genellikle lazer epilasyon uygun değilse tercih edilebilir. Çünkü geniş bir bölgedir. Hem çok zaman alır hem de ağrılıdır. Bütün bu nedenlerden dolayı uygun kıl yapısına sahip kişilerde lazer epilasyon iyi bir seçenek haline gelmiştir. Bu bölge içinde uygun lazer tipi seçimi önemlidir.

Kol bölgesindeki tüylerin çıkış yönü alt kol ve üst kolda birbirinden ayrıdır. Bu kılların derinlikleride ve lazer epilasyona alınan cevapta üst ko ile alt kolda aynı olmamaktadır. Bu nedenle bu bölgede doğru lazer tipi ile işleme başlanması önemlidir. Alexandrite lazer bu bölgede başarı oranları düşük lazerlerdir. Diode lazer uygulamaları bu bölge için önerdiğimiz lazer uygulamalarıdır. Bu bölgedeki kıl derinliği fazla olduğundan diode lazerlerin daha başarılı olduğunu düşünüyoruz.

üst kolda alexandrite lazerin kullanımı özellikle sıkıntılara neden olabilmektedir. Kolda diode lazer uygulamaları ön plana çıkmaktadır. İşlem öncesi uzman sizi muayene etmelidir. Kıl yapınızı ve cilt tipinizi değerlendirmeli. Eğer lazer epilasyona uygun olduğunuza karar verilirse, diode ya da alexandrite lazer tiplerinden size uygun olan hangisi ise onunla işlem başlatılmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alllycia@hotmail.com